Wirtualne podróżowanie w nowej odsłonie!

Zdjęcie: Podróż, Pixabay

Ciekawość świata i podróże. Dzisiejszy post będzie o trzech stronach (i jednej aplikacji), które w ostatnim czasie skradły moje serce. Moim zdaniem są warte polecenia, dlatego przesyłam dalej informacje o moich ostatnich ulubieńcach!

Pierwsza polecajka to strona pozwalająca na zwiedzanie miast na całym świecie z perspektywy spacerowicza, kierowcy samochodu lub… pilota samolotu. Lot nad Paryżem, Dubajem czy może przejażdżka ulicami Moskwy? Strona https://virtualvacation.us/ oferuje zwiedzanie wielu miast na całym świecie, posiada także funkcję City Guesser https://virtualvacation.us/guess, która pozwala na zabawę w odgadywanie lokalizacji miasta na podstawie krótkiego spaceru jego ulicami. Strona nie wymaga logowania, zgadywać można samemu lub ze znajomymi, przydaje się spostrzegawczość i zwracanie uwagi na detale!

Numer dwa to strona https://www.window-swap.com/, dzięki której można zobaczyć widok z okna w najróżniejszych częściach świata: bawiące się dzieci w Meksyku, lazurowe niebo we Florencji, pochmurne i deszczowe miasto Raszt w Iranie czy zatłoczone ulice Seulu. Na stronie (nie wymagającej logowania) można spędzić zadziwiająco dużo czasu.

Trzecia polecajka to aplikacja PlantNet. Jest to aplikacja pośrednio związana z podróżowaniem, a bardziej odkrywaniem nowych miejsc – pozwala ona na łatwe zidentyfikowanie nieznanych roślin z całego świata. Po zainstalowaniu aplikacji należy wybrać region, w którym się znajdujemy i dodać zdjęcie fragmentu identyfikowanej rośliny. Następnie wybieramy jaki fragment będzie podlegał identyfikacji np. zdjęcie liścia, kwiatu, owocu, kory drzewnej albo innego fragmentu. Następnie aplikacja podaje nam dostępne wyniki. Można ją bezpłatnie pobrać z GooglePlay, sprawdziłam – działa!

Numer cztery to strona, która pozwala na zawarcie nowych znajomości z całego świata poprzez wymianę pocztówek. https://www.postcrossing.com/. Zamieszczam artykuł opublikowany w 2017 roku na łamach magazynu Lehistan Sokağı – Gazety Polonii Tureckiej, z którego dowiecie się więcej o Postcrossingu!

Zostaw komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *